سازه و تکنولوژی | structech

قرار دادن [Embed] عکس در اتوکد بدون لینک

امیر کورش وثوق
25322

قرار دادن [Embed] عکس در اتوکد بدون لینک

احتمالا با این مشکل مواجه شدید که حین کار با اتوکد هنگامی که عکسی (مانند لوگوی شرکت) را داخل فضای نقشه جانمایی می‌کنید، بعد از فراخوانی فایل نقشه از طریق فلش مموری یا سیستم دیگر، عکس مربوطه به دلیل عدم انطباق با آدرس لینک قبلی، نمایش داده نمی‌شود. دلیل این مسئله اینست که با [Copy/Paste] کردن عکس در فایل اتوکد، عکس از طریق ارجاع به لینک منبع نمایش داده می‌شود و اگر فایل اصلی عکس جابجا شود یا اینکه فایل اتوکد در سیستم دیگری اجرا گردد، عکس از نقشه حذف می‌گردد (مانند شکل 2). در این صورت همیشه باید فایل عکس در پوشه حاوی نقشه موجود باشد. اما اگربخواهیم فایل اضافه‌ای ضمیمه نقشه نباشد چطور؟

001 Blog941219 #006 - Embed Image in DWG File
شکل 1 – قرار دادن لوگو در نقشه
002 Blog941219 #006 - Embed Image in DWG File
شکل 2 – عدم نمایش لوگو توسط اتوکد بعلت پیدا نکردن سورس فایل

برای رفع این مشکل و بی نیازی از سورس فایل لوگو، مراحل زیر را طی کنید:

1- فرمان INSERTOBJ را در اتوکد تایپ و اجرا کنید. مطابق شکل زیر پنجره‌ی مربوطه باز می‌شود که در آن باید گزینه [Create New] فعال و سپس با انتخاب [Paintbrush Picture] روی دکمه OK کلیک نمائید.

003 Blog941219 #006 - Embed Image in DWG File
شکل 3 – پنجره Insert Object

2- به این صورت برنامه [Paint] اجرا می‌شود. مطابق شکل زیر گزینه [Paste From] را از منوی [Paste] انتخاب نمائید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، فایل عکس مورد نظر را انتخاب و روی Open کلیک کنید.

004 Blog941219 #006 - Embed Image in DWG File
شکل 4 – انتخاب لوگو از طریق برنامه Paint

3- حالا تنها نیاز است تا ابعاد مورد نظر عکس خود را در محیط [Paint] تنظیم و سپس برنامه [Paint] را ببندید. به این صورت عکس قرار گرفته در فایل اتوکد بی نیاز از لینک اصلی می‌باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

11 دیدگاه دربارهٔ «قرار دادن [Embed] عکس در اتوکد بدون لینک»

  1. سلام
    در این حالت نمیشه عکس رو Rotate کرد. آیا را حلی برای این قضیه دارید ؟

  2. سلام  خسته نباشید یه سوال از خدمتون داشتم              من وقتی این دستورات شما را برای رسم خط روی یک عکس در اتوکد پیاده میکنم و برنامه اتوکد راsave as میکنم   بعد که دوباره فایل اتوکد راباز  میکنم خطوطی که من کشیدم هست ولی عکس نیست میتونید راهنمایی کنید و بگید چه کارکنم که عکس هم در فایل اتوکد save بشه ؟

  3. خیلی خوب بود. همیشه مجبور بودم به جای اینکه عکس رو توی اتوکد بیارم،خودم بشینم ترسیمش کنم .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا